Blog categories
Blogiuudiste arhiiv
Random photos
u13-45 h034 e030

Meie tegemised / Events

mt01

Aastad muudavad meid ja meie tegemisi. Kunagi oli minu borzoidel võimalus aastaringselt oma päevad meie aias mööda saata ja nad tulid seal suurepäraselt toime. Aias on neil pidevalt aiatöid teha ja ka muid toimetusi. Aias on nendel ka mitu kuuti, kuhu pika päeva jooksul varju minna. Muidugi olid hurtadel ka toas asemed, sest kui töölt koju jõudsin, võtsin osa hurtasid tuppa. Nooremad ja aktiivsemad jäid veel paariks tunniks aeda jooksma. Praeguseks on kujunenud niimoodi, et ainult päris noored hurdad veedavad oma päeva õueaedikus. Suuremad ja tähtsamad borzoid põõnavad mõnuga terve päeva toas.

Borzoid aias

u17-107 hurdad2019-05 hurdad2019-06

Borzoi tahab siiski peremehe läheduses olla ning niimoodi jälgib keegi neist minu õhtust söögitegemist. Kui magama lähen, liiguvad vanemad borzoid magamistuppa magama. Hurdad on eriti mugavad. Enamuse ajast toas nad magavad,  soliidsemas eas hurdad veedaksid vabalt diivanil 24 tundi ööpäevas. Muidugi jalutamiseks ja toidukausi kolina peale on nad kõik nagu üks mees püsti.

Igapäevaselt käime lühematel jalutusringidel, kus hurdad oma kodu ümbruse üle vaatavad. Praegu käivad hurdad ühe ringi hommikul enne minu tööle minekut ja teise minu töölt saabudes. See hoiab hurdad emotsionaalselt heas vormis – oluline ei ole mitte nendel jalutuskäikudel saadav füüsiline koormus vaid võimalus koos minuga jalutamas käia ja kohalikud uudised üle vaadata.

Aias on vene hurdal palju mida jälgida, muidugi ka seda, kes nende kuningriigist möödub. Kuna meil asub üle tee kohe põld, seal on  teiste neljajalgsete näol pidevalt põnevat liikumist. Ja ka maja taga aiast on viimasel ajal rohkem koeri mööda jalutama hakanud. Jalutavate koerte suhtes tuleb ülevaatust teha ja korda pidada, mis enamasti väljendub hullus aiaäärses jooksmises ja haukumises.

Arvatakse, et  hurdad tahavad metsikult joosta. Tegelikult on täiskasvanud hurdad on üsna mugavad, nad ei viitsigi iga päev jooksmas käia.  Kui neil iga päev on võimalus põllul vabalt joosta siis nad ei kasuta seda võimalust alati äragi mitte. Välja arvatud noored tuulepead muidugi. Tegelikult tahab iga koer liikumist ja ma ei arva et hurdad oluliselt rohkem liikumist vajaksid kui kes iganes teine koer. Aias silgates hoiavad nad end kenasti vormis, eriti kui tänaval teised koerad mööduvad. Mul kodus mitu borzoid ja nooremad hurdad mängivad pidevalt omavahel. Mäng koosneb neil teadagi suurelt jaolt üksteise tagaajamisest aga ka nooremate kiusamisest. Üldiselt ongi hurtadel koos lõbusam. Aeg- ajalt käime ka looduses vabalt jooksmas. Hurtade liikumist  looduses on imekena vaadata. Viimasel ajal oleme rohkem karjääris jooksmas käinud, seal võtavad hurdad päris hullud tuurid üles.

Karjääris, 2018 sügis

hurdad2018-08 hurdad2018-09 hurdad2018-10

… selle lombi joome me tühjaks, 2020 kevad

hurdad2020-01

uus põlvkond karjääris jooksmas, 2020 kevad

hurdad2020-02 hurdad2020-03

Minu borzoid söövad kvaliteetset kuivtoitu ja liha. See hoiab koera sileda, karva läikiva ja silma särava. Kuivtoit on alati olemas, vajaliku koostisega ja kiiresti laiali jagatav. Pea igapäevaselt saavad mu hurdad ka erinevaid tooreid lihasaaduseid, kuid hurtade ainult toortoidul hoidmine ei ole minu jaoks eesmärk omaette. Üldiselt on hurdad hea isuga ja söögiga eriti ei pirtsuta. Sest kui midagi alles jääb, on keegi teine alati valmis seda ära sööma (ja sööbki). Rohelisest kadedusest, ma arvan. Siiski on meil kodus pidevalt keegi eriti borzoilik daam, kes söömisest suuremat ei pea ja päevade kaupa oma toidukaussi ei pruugi puutuda. Millest nemad oma energia saavad, ma tõesti ei tea, aga see on nende mure.

Borzoid tulevad  meiega sageli kaasa, kui kusagile sõidame. Viimasel ajal on neid sõitmisi vähemaks jäänud. Kuid siiski proovime oma tegemisi ja sõitusid niimoodi sättida, et kasvõi osa borzoidest saaksid kaasa tulla ja huvitavalt koos meiega aega veeta.

Siil ja Nora kohvikus, 2019

hurdad2019-07

Meie üks Läti-reisidest, Starupe, 2018

hurdad2018-04