Meie tegemised / Events

mt01

Minu borzoidel on võimalus aastaringselt oma päevad meie aias mööda saata ja nad tulevad seal suurepäraselt toime. Seal on neil pidevalt aiatöid ja muid toimetusi. Selleks on nendel ka muidugi mitu kuuti, kuhu pika päeva jooksul varju minna. Muidugi on meil ka toas asemed, sest kui töölt koju jõuan, võtan osa hurtasid tuppa. Nooremad ja aktiivsemad jäävad veel paariks tunniks aeda jooksma. Ka hurt tahab peremehe läheduses olla ning niimoodi jälgib keegi neist minu õhtust söögitegemist. Kui magama lähen, liiguvad ka tähtsamad borzoid magamistuppa magama. Hurdad on eriti mugavad. Enamuse ajast toas nad magavad,  soliidsemas eas hurdad veedaksid vabalt diivanil 24 tundi ööpäevas. Muidugi jalutamiseks ja toidukausi kolina peale on nad kõik nagu üks mees püsti. Igapäevaselt käime lühematel jalutusringidel, kus hurdad oma kodu ümbruse üle vaatavad. See hoiab neid emotsionaalselt heas vormis – oluline ei ole mitte nendel jalutuskäikudel saadav füüsiline koormus vaid võimalus koos minuga ringi vaadata. Aias on vene hurdal palju mida jälgida, muidugi ka seda, kes nende kuningriigist möödub. Kuna meil asub üle tee kohe põld, seal on  teiste neljajalgsete näol pidevalt põnevat liikumist. Arvatakse, et  hurdad tahavad metsikult joosta. Tegelikult on täiskasvanud hurdad on üsna mugavad, nad ei viitsigi iga päev jooksmas käia. Iga koer tahab liikumist ja ma ei arva et hurdad oluliselt rohkem liikumist vajaksid kui kes iganes teine koer. Aias silgates hoiavad nad end kenasti vormis, eriti kui tänaval teised koerad mööduvad. Mul kodus mitu borzoid ja nooremad hurdad mängivad pidevalt omavahel. Mäng koosneb neil teadagi suurelt jaolt üksteise tagaajamisest aga ka nooremate kiusamisest. Üldiselt ongi hurtadel koos lõbusam. Aeg- ajalt käime ka looduses jooksmas. Hurtade liikumist vabas looduses on imekena vaadata.

Viimasel ajal söövad mu borzoid kvaliteetset kuivtoitu. See hoiab koera sileda, karva läikiva ja silma särava. Kuivtoit on alati olemas, vajaliku koostisega ja kiiresti laiali jagatav. Võimaluse korral toon ka toortoitu, kuid hurtade ainult toortoidul hoidmine ei ole minu jaoks eesmärk omaette. Üldiselt on hurdad hea isuga ja söögiga eriti ei pirtsuta. Sest kui midagi alles jääb, on keegi teine alati valmis seda ära sööma (ja sööbki). Rohelisest kadedusest, ma arvan. Siiski on meil kodus alati keegi eriti borzoilikku daam, kes söömisest suuremat ei pea ja päevade kaupa oma toidukaussi ei pruugi puutuda. Millest nemad oma energia saavad, ma tõesti ei tea.

Borzoid tulevad   meiega sageli kaasa, kui kusagile sõidame. Proovime oma tegemisi ja sõitusid niimoodi sättida, et ka borzoid saaksid kaasa tulla ja huvitavalt aega veeta.