News – Viimased uudised
Blog categories
Blogiuudiste arhiiv
Random photos
u07-21 5w2f6 gvidon11

Reisid / Travelling

Olen nakatunud tõelisesse näitustel käimise haigusesse. Kõik need sõidud võtavad muidugi nii aega, kui ka raha ning seetõttu tuleb reisid kuidagi pere eelarvesse ja ka tegevuskavasse ära mahutada. Nüüd on lapsed juba suured ja minul näitustel käimiseks vabamad käed. Kusagil toimub ju igal nädalavahetusel mõni näitus. Eriti toredad on kaugemad reisid, kui saab ka veidi ringi vaadata. Venemaal, aga ka Euroopas on näitustel palju borzoisid, sageli 50-60 vene hurta.

Minu esimene pikem välisreis oli Belgiasse 2002. aastal Sellest peale olen mitmetes erinevates kohtades oma hurtadega näitustel käinud.

r03

# Baca Berjozka & võililled, 2002

r01

# Brüsselis 2002

r05

# Rumeenias ööbisime Aradis hotellis, kus teiste kuulsuste hulgas oli peatunud ka tuntud helilooja J. Strauss

r06

# Aradis toimusid sellised uhked näitused nagu Central European Cup ja CACIB-Open Romania. Baca Berjozka oli teisel päeval parim emane borzoi, saades ühtlasi ka CACIB-i ja Rumeenia tshempioniks. Kenter Rebecca oli 2 korda borzoide Parim Veteran ja sai 2CAC-i.

Kõige suurema osalejate arvuga näitus, kus võistlesime, toimus 2006. aasta kevadel Soomes: see oli Soome Borzoiklubi juubelierinäitus, kus mõõtu võtsid enam kui 150 vene hurta! Eriliseks tegi näituse veel see, et nii Max kui ka Krossu pääsesid Parima Isase võistlusele! Krossu võitis noorteklassi ja Max oli tööklassi BIS! Almazka sai emaste noorteklassis kõrgeima hinde, mis oli ka väga väärt tulemus, sest pea pooled borzoid pidid kehvemate hinnetega leppima. See oli üks imeilus päev.

 

Need võistlused on alati nii põnevad. Mulle meeldib, kui näitusel palju borzoisid väljas on, siis saan imetleda teisi hurtasid ja näidata omasid ning ka võit on palju magusam. Baltimaadest olen käinud näitustel Riias, Daugavpilsis, Trakais, Palangas, Kaunases, Druskininkais ja Vilniuses. Veidi rohkem planeerimist on nõudnud sõidud Moskvasse (“Euraasia 2003″, „Euraasia 2004” ja „Euraasia 2008“) ja St. Peterburgi (“Belye Notchi 2003”, “Spring St. Petersburg 2005”, „Spring St. Petersburg 2012“). Viimase paari aasta jooksul olen käinud mitu korda ka Pihkva näitustel. Alates 2002 aasta detsembrist olen enamasti osalenud ka Soomes “Soome Võitja” näitusel (vahele jäi 2008. aasta, mil kodus jooksis ringi 8 C-pesakonna kutsikat), Soome Võitja näitusel on enamasti poolsada ilusat borzoid kohal. Viimasel ajal peetakse koos Soome võitja näitusega ka Helsinki Võitja näitust, kus nooruke Siil sai HeJW12 tiitli ja oli Parim Isane 4. koht. Kaua aega oli Soome Võitja näitusel  parim tulemus Maxi (Rajalinjan Borisowitch) Parim Isane 3.koht, mis tundus täiesti uskumatu saavutusena. Kuid 2009. aastal tegi ajalugu Chelkash (Philadelphian Sabanna Chelkash), kes 15 kuu vanuses sai nii FINJW09 kui ka FINW09 tiitli!  2013. aastal olid õed Dolina ja Mona Soome Võitja näitusel Parim Emane 3. koht (Philadelphian Sabanna Dolina) ja Parim Emane 4. koht (Philadelphian Sabanna Dara Demona) – ka see oli väga uhke tunne; enne seda toimunud Helsinki Võitja näitusel oli Mona Parim Emane-2. Meeldejäävad ja elamusterohked on olnud 2002. aastal  näitusereisid Belgiasse ja Rumeeniasse, 2004. aastal Hispaaniasse ning 2006. aastal Horvaatiasse, viimasel reisil puhkasime ka mõned päevad Aadria mere ääres ja käisime Veneetsias ekskursioonil.

r02

# Horvaatias 2006

2007. aasta Horvaatia-reisil jättis kustumatu mulje Plitvicka rahvuspark. 2003. aastal osales Baca Berjozka Eurodogil Bratislavas, teisel päeval toimus seal ka hurtade erinäitus. BB sai igati auväärse tulemuse: erinäitusel võitis ta emaste borzoide tshempionklassi. Alates 2003. aasta Eurodogist Bratislavas oleme osalenud ka järgnevatel “Euroopa Võitja” näitustel: Barcelonas, Tullnis, Helsingis, Zagrebis, Celjes . 2007. aastal Zagrebis võitis Annuschka (Rajalinjan Djewuschka) emaste avaklassi ning saavutas Euroopa Võitja näitusel Parim Emane 2. koha, olles emastest vene hurtadest reserve European Winner 2007.

r04

# Plitvicka rahvuspark

2006. aastal osalesime ka esimest korda Maailmavõitja näitusel, mis sedakorda toimus Poznanis, Max valiti isaste tšempionklassis 25 borzoi seast 9 finalisti hulka! Edasi järgnesid „World Winner“ näitused Stockholmis (2008), Bratislavas (2009), Herningis (2010), Salzburgis (2012), Budapestis (2013), Helsinkis (2014), Milaanos (2015) ja Moskvas (2016). Helsinkis saavutasid kahe aasta vanused Mona ja Siil väga head tulemused: Mona oli emaste avaklassis 3. kohal ja Siil isaste avaklassis 4. kohal. Moskvas oli Mona emaste tshemionklassis 2.koht ja nooruke Lips isaste avaklassis 5. kohal.

r07

# Mina, Mona, Siil & Marleen. Maailmanäitus – WW2014, Helsinki. Foto: Pille Saar

Milaanos oli Mona Klubi Erinäitusel Tõu Parim. 2015. aastal kordas Mona ajalugu – Monast sai FINW15, mis on kahtlemata kena täiendus Mona tiitlite reale.

r09

# Mona Tõu Parim Milano Club Show 2015

Kõik need reisid on olnud väga põnevad. Kuid hiljem oma hurtade  tiitleid üle vaadates olen avastanud, et päris mitmed tiitlitest on kinnitamata jäänud…